Co warto wiedzieć zanim pies pojawi się w naszym domu?

Oto kilka faktów na temat utrzymania psa:

Ile ile kosztuje utrzymanie psa?

Koszt utrzymania psa to temat, który na pewno powinnaś rozważyć przed zakupem. Zanim jednak wybierzesz rasę i wielkość idealnego pupila dla siebie, najpierw musisz poznać budżet Twojego domu. Dzięki temu będzie ona mogła ustalić, ile czasu, pieniędzy i energii możesz poświęcić na to małe życie.

Zależnie od wielkości i charakteru posiadanego zwierzaka (np chcesz mieć pieska czy suczek), jego sposób utrzymania może być bardzo różny. Warto przeanalizować całkowity koszt utrzymania psa podczas tworzenia budżetu domowego, aby przekonać się czy jest ona finansowo opłacalna dla Ciebie!

Jak dbać o sierść psa?

Należy pamiętać, że sierść psa jest bardzo delikatna. Powinny być stosowane produkty doskonale dobrane do indywidualnego potrzeb każdego rodzaju sierści. Trzeba również pamiętać o tym, że niektóre rasy są bardziej wrażliwe niż inne. Jeśli masz w domu pupila z takich ras jak Pudel, Dalmatyńczyk czy Bichon Frise powinieneś stosować specjalne preparaty dostosowane do ich typu sierści i skóry.

Co powinno się znaleźć w jego posiłku?

W pożywieniu dla psa najważniejsza jest zdrowa i naturalna żywność. Pies powinien mieć w swoim posiłku dużo warzyw, owoców oraz pełnowartościowej tłuszczu. Nie może być ona sztucznie przetwarzana czy przekazana do sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży łatwo psującej się jako rarytas dla każdego smakosza podanego na talerzu.