Odpowiedzialna i przemyślana adopcja psa

Pies to zwierzę, które potrzebuje przede wszystkim opieki i troski. Najlepiej zdecydować się na adopcję psa w wieku 9-12 miesięcy, kiedy szczeniak jest już dobrze usposobiony i chodzi na smyczy. Należy również pamiętać o tym, że pies to czworonóg odrębnej osobowości i bardzo ważną kwestią jest podstawowe szkolenie. Warto zapisać szczeniaka do behawiorysty i pierwszych zajęć nauczyć się szkolenia podstawowego – lekkiego chodzenia na smyczy, przypominania, aportu itp.

Zanim zdecydujemy się na adopcję psa, warto zastanowić się nad jego potrzebami oraz odpowiednio przygotować się na to, jakiego pieska adoptujemy.

W przypadku szczeniaka ważna jest przede wszystkim odpowiednia ilość i rodzaj aktywności fizycznej oraz ruchu, które pozwolą mu się rozwinąć prawidłowo i ukształtować. Szczeniak musi być stale pod opieką człowieka, gdyż samodzielnie nie poradzi sobie w codziennym życiu. Należy też pamiętać o dobrych warunkach życia: dobrej jakości posiłków itp.

Warto zapisać szczeniaka do behawiorysty i pierwszych zajęć nauczyć się szkolenia podstawowego – lekkiego chodzenia na smyczy,

Szkolenie jest nieodzowne. Szczeniaka, którego planujemy wziąć do domu, warto zapisać do behawiorysty i pierwszych zajęć nauczyć się szkolenia podstawowego – lekkiego chodzenia na smyczy. Warto to robić przed adopcją psa tak by wiedzieć co i gdzie szukać a poza tym było to łatwiejsze dla obu stron.

 

Kiedy już zdecydowaliśmy się na adopcję psa, warto zadbać o to, by nasz nowy przyjaciel trafił do miejsca, gdzie będzie mu dobrze i które będzie dostosowane do jego potrzeb. Dobrym pomysłem może być także skorzystanie z usług specjalistycznego schroniska dla psów, które wiele razy widziałam w telewizji i które chcąc nie chcąc – muszę przyznać – robi niesamowite wrażenie na każdej osobie, która choć raz odwiedzi taki obiekt.