Piesełkowa socjalizacja szczeniaków- przebieramy się !

bwfn18
bwfn17
bwfn16
bwfn15
bwfn13
bwfn14
bwfn11
bwfn12
bwfn10
1/2

Czym jest socjalizacja?

 

Podobnie jak ludzkie dzieci, szczenięta nie rodzą się z umiejętnościami społecznymi, które są im potrzebne do życia z rodziną - czy to psią, czy ludzką. „Socjalizacja” w prostych słowach to proces uczenia się, który szczeniak musi przejść, żeby posiadać kluczowe umiejętności życiowe. Po to, żeby być szczęśliwym i pewnym siebie oraz potrafić się skutecznie komunikować z otoczeniem. 

 

My ludzie daliśmy psom, jako zwierzętom towarzyszącym, bardzo trudną rolę – muszą nie tylko opanować swój psi język, ale też rozumieć ludzi i ich ludzki świat.

 

Czy wiesz, że szczenięta potrzebują socjalizacji?

 

Socjalizacja szczeniaka przypada na okres od 8 do 16 tygodni. To bardzo ważny czas w psim życiu. Od niego zależy jak dorosły pies zachowa się w kontaktach z nowymi ludźmi, miejscami, z innymi psami. Socjalizując szczeniaka ważne jest, żeby go nie przytłoczyć nadmiarem różnych widoków, dźwięków, zapachów i doświadczeń. Nie można też chować go pod kloszem. 

 

Jak znaleźć złoty środek? 

Uczestniczenie w zajęciach socjalizacyjnych w Piesełkowie pomoże Tobie i Twojemu szczeniakowi osiągnąć na tym polu sukces. Idea socjalizacji polega na tym, że chcesz pomóc swojemu szczeniakowi przyzwyczaić się do wszelkiego rodzaju widoków, dźwięków i zapachów w pozytywny sposób. Właściwa socjalizacja może zapobiec obawom psa przed wieloma rzeczami, które spotka na swojej drodze. Szczeniak, który pozna w przyjaznych warunkach i atmosferze maksymalnie dużo rzeczy, które mogą go zaskoczyć, wyrośnie na dobrze wychowanego, szczęśliwego towarzysza człowieka.

 

Dlaczego socjalizacja jest taka ważna?

 

Okres socjalizacji szczeniaka na stałe ukształtuje przyszłą osobowość i sposób, w jaki zareaguje na otoczenie jako dorosły pies. Delikatne przyzwyczajanie go do wielu różnych ludzi, miejsc i sytuacji w tym szczególnie ważnym etapie psiego życia ma ogromne znaczenie także dla jego temperamentu.

Relacje ze szczeniakiem to klucz do tego, aby mieć szczęśliwego, pewnego siebie i dobrze przystosowanego psa. Na zajęciach w Piesełkowie dowiesz się w jaki sposób najlepiej spędzić czas ze swoim szczeniakiem i jak zrobić to dobrze.

 

Jak wygląda socjalizacja w Piesełkowie i o co chodzi z przebieraniem się?

 

Proces socjalizacji zaczyna się już w pierwszych dniach życia szczeniaka. Kiedy pojawia się w Twoim domu trwa kluczowy dla niego okres socjalizacji. Twoim zadaniem jest utrzymanie tego procesu. 

 

Od treningu czystości po chodzenie na smyczy - musisz mieć absolutną pewność, że przygotowałeś swojego szczeniaka na sukces i wyrośnie na wyluzowanego, dorosłego psa. Zajęcia socjalizacyjne dla szczeniąt to świetny sposób, aby dać swojemu psu najlepszy możliwy start na dalsze, szczęśliwe życie. Zajęcia socjalizacyjne z przebierankami w Piesełkowie zostały zaprojektowane tak, żeby osiągnąć ten cel poprzez trening i pozytywne wzmocnienie.

 

Dla szczeniaka cały świat jest nowy, dziwny i niezwykły. W Piesełkowie myślimy o wszystkim, co napotka Twój pies, jak o okazji do stworzenia mu nowego, pozytywnego skojarzenia. Podczas zajęć, w bezpiecznych warunkach i przyjaznej atmosferze, Twój szczeniak pozna różne, nowe dla niego dźwięki i tekstury. Będzie mógł się zetknąć z różnym rodzajem ludzi - z brodą, w okularach przeciwsłonecznych, z parasolem lub w kapturze, w kapeluszu, jeżdżących na rowerze, rolkach, ciągnących walizkę na kółkach itd. 

 

Zastanawiasz się, jak to możliwe w jednym miejscu? Sami właściciele mogą się wcielić się w te wszystkie postacie. Chcesz, żeby Twój psiak nie przestraszył się zakonnicy? Możesz śmiało zaprezentować mu się osobiście w takim wcieleniu  Twój szczeniak boi się wizyty u lekarza? Możesz zagrać przed nim najbardziej przyjaznego weterynarza na świecie. Akcesoria i przebrania są do Twojej dyspozycji. 

 

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 4 psiaków. Wszystkie nowe doświadczenia, z którymi zetknie się szczeniak, będą wprowadzane w pozytywny dla niego sposób. Wspólnie zadbamy o to, żeby Twój psi maluch otrzymywał odpowiednią ilość smakołyków i pochwał. Żeby kojarzył to, z czym się zetknie, jako nowe, zabawne doświadczenie. To może się udać tylko teraz, gdy pies jest wystarczająco młody, aby z radością akceptować nowe rzeczy.

 

Przygotuj się na dojrzewanie Twojego pupila.

 

Okres dojrzewania może być trudny dla nawet najbardziej doświadczonych właścicieli psów. To okres, w którym zachowanie szczeniaka może się znacznie pogorszyć. Staraj się nie martwić, tak jak w przypadku dorastania dzieci, ten czas też  kiedyś minie!

 

Nie ignoruj ​​siły właściwej socjalizacji. Upewnij się, że Twój szczeniak zdobędzie jak najwięcej pozytywnych doświadczeń, aby zbudować pewność siebie i rozwinąć swój charakter. Teraz jest na to czas. Podczas socjalizacji szczeniaków w Piesełkowie Twój pies nauczy się więcej niż podstawowych zachowań posłuszeństwa - nauczy się czuć się swobodnie na świecie!

 

Co możesz robić już teraz, przed zajęciami, żeby socjalizować swojego szczeniaka?

 

1. Nie stresuj się. Psy potrafią czytać nasze emocje, więc jeśli na przykład denerwujesz się przedstawiając swojego szczeniaka starszemu psu, szczeniak też będzie nerwowy i może się obawiać innych psów w przyszłość.

 

2. Zaangażuj rodzinę. Zapraszając do procesu socjalizacji różnych ludzi, informujesz szczeniaka, że może doświadczyć czegoś nowego bez względu na to, z kim jest. Jeśli masz dzieci, możecie zrobić podczas socjalizacji wspólną zabawę - zapisujcie listę wszystkiego, z czym szczeniak zetknął się tego dnia, na przykład zobaczył kogoś w czapce z daszkiem, albo usłyszał syrenę policyjną.

 

3. Zadbaj o nauczanie swojego psa chodzenia na luźnej smyczy. To pozwoli Tobie i jemu na bezpieczne i przyjemne spacery. Dlatego szczególnie ważne jest, aby dokonać tego na wczesnym etapie - tak wcześnie, jak to możliwe.

 

4. Nie wrzucaj psa od razu na głęboką wodę. Wystawienie go od razu na wszystko, co możliwe, nie jest dobrym pomysłem. To nie może być terapia szokowa. Upewnij się, że Twój pies czuje się dobrze w swoim otoczeniu. Dotyczy to różnych dźwięków, ale także innych psów i ludzi.

 

5. Skończ z karceniem. Dorosłe psy, które są dobrze wyszkolone i nie mają problemów w kontaktach towarzyskich, są znacznie rzadziej karane podczas dorastania. Karcenie, jako sposób zmuszania psów do wykazania posłuszeństwa, powoduje niepotrzebny stres i może prowadzić do większej liczby problemów z zachowaniem. Dlatego socjalizacja psa od najmłodszych lat (poprzez zastosowanie pozytywnego wzmocnienia) pomaga wcześnie wyeliminować niechciane zachowania. Pozwala za to czuć się pewnie Twojemu psu – dzięki temu, że wie jak powinien (i nie powinien) zachowywać się w swoim dorosłym życiu.

 

 

Piesełkowa socjalizacja szczeniaków- przebieramy się!

 

O zajęciach:

 

Maksymalna liczba psów: 4

 

Wiek szczeniąt: od 8 tygodni do 6 miesięcy

 

Wymagane: książeczka zdrowia psa 

 

Czas trwania zajęć: godzina lekcyjna 

 

Przebieranie się: nieobowiązkowe